Rss

Webáruház készítés után mi legyen

webaruhaz-keszites-logoOnline kereskedő:
Az online kereskedelmi vállalkozások kizárólag az interneten értékesítenek. Indítanak egy webáruházat és marketing kampányokkal szereznek vevőket a webáruház készítés után.
Online + Offline kereskedő:
Ezek a cégek többnyire hosszú ideje foglalkoznak bolti offline kereskedelemmel. Számukra az internet új lehetőségeket kínál és a marketing is több lehetőséget ad a vevőszerzésre.
Online + Offline + Katalógus kereskedő:
Kevés hazai vállalkozás van, az egyik a BonPrix.hu. A cég webáruházában értékesít de mellette küldi a termék katalógusokat is és akár telefonon is felveszi az vevők megrendeléseit. A klubtagsággal kedvezményeket kapnak a vevők de ennek is díja van.

A legnagyobb növekedés az E-kereskedelem területén tapasztalható. Egy dinamikusan fejlődő üzletág amely évről-évre növeli a bevételét. Sokan úgy gondolják, hogy már nem érdemes elindulni mert olyan sok webáruház van már. Hibás gondolat, mert az igaz, hogy nagyon sok webáruház van de a jelenlegi webáruházak többsége nem használ ki minden lehetőséget és könnyedén megelőzhetőek kemény munkával.

A fennti üzleti modellek közül az “Online + Offline + Katalógus” modell igényli a legmagasabb kezdeti befektetést. Itthon a legtöbben csak online webáruházat indítanak és a vevőket költséghatékony online marketing kampányokkal szerzik. Vannak kivételek mint az ujje.hu aki a metrón indított offline marketing kampányt. Aki Budapesten utazott az biztosan találkozott az ujje.hu hirdetéseivel. 

Az offline hirdetésekre jó példa még a BKV buszai is, sok laptop értékesítő cég is hirdet buszokon. Jellemző rájuk, hogy nem csak webáruházuk van hanem bemutatóterem is várja a vásárlókat. Angliában a magazinokban, újságokban és az ingyenes metró újságokban is sok webáruház hirdetéssel találkozunk.

MINDEN VÉLEMÉNY SZÁMÍT!